Geoblog.pl    Wjkrzy    Podróże    Wielka włóczęga 2011    Wisznu, Sziwa i Brahma

Wisznu, Sziwa i Brahma

Tajlandia, Chiang Mai

Zgodnie z tradycją czerwony samolot Air Asia osiadł miękko na lotnisku w Chiang Mai i nasza najdłuższa podróż zbliżała się do końca. Ale to koniec wieńczy dzieło. Zaczęło się tak, że się wszyscy porozłaziliśmy po lotnisku. W końcu udało nam się pozbierać i nawet nas przybyło. bo pojawił się mały Tajec, znaczy się "pick up" from Airport. Idziemy za nim do limuzyny, a jakże Mercedes 280 rocznik 1963. Bomba. Jakoś zapalił i jedziemy. Brat nerwowo szuka przełącvzników od klimy a Tajec na to "yes, yes, klima" i ... odkręca szyby. Jest wspaniale. Chiang Mai to małe miasto więc po 10 minutach dojeżdżamy do THE ROYAL GUESTHOUSE. Ludzieeeee ... znacie taki film "From Dusk Till Down" ? To wyglądało podobnie. A to był dopiero początek. Check inn jak zwykle, klucz w łapę i na pięterko (hotel ma 6 pięter i nie ma windy). My na pierwszym piętrze dla najlepszych gości, po 20 USD za dobę. Na 6 piętrze po 5 USD, wolę tego nie widzieć.

Otwieramy pokój i "włosy mi dęba stają, na plecach". Jeśli na dole był "old school", to co to jest ? Nazywa się "Lana Style Room" i niech tak zostanie. Zamiast okna są drzwi na "balkon z widokiem" na ścianę metr dalej. Łoł. Poza tym jest ok, czyściutka pościel i działające sprzęty.

Spadamy na dół, ja do internetu a brat z moją żona do baru, dawno Changa nie pili. Jest noc a ja siedzę nad rozpadającą się klawiaturą w srodku tego czegos co nazywa sie hotel ale tak na prawde to old schoolowy indyjski dom strachow. Jak zyje czegos takiego nie widzialem. Zobacze jak to wyglada rano, jak sie oczywiscie obudze co uwazam za watpliwe. Mam wrazenie, ze wisznu i sziwa zaraz nas gdzies znikna. I nic nie palilem, slowo daje, bo nie wiem od kogo kupic. Ale sie dowiem i nawale sie jak stodola Wszędzie unoszą się opary kiczu i absurdu.

Potem lecę na rekonesans i do 7eleven po aprowizację, bratowa idzie spać a moja żona i brat "po jeszcze jednym Changu w barze hotelowym"

Przechadzka była udana, 7eleven 100 metrów w lewo, ale poszedłem dalej zaczerpnąć atmosfery. No i zaczerpnąłem. Takiego brania w życiu nie miałem. Ze 200 Tajek chciało mnie tu i teraz. I robiły "nóżki w górę, nóżki w bok". Na rogu koło hotelu stał "lady boy", oj wesołe miasto to Chiang Mai.

Gdy wróciłem, o zgrozo, atmosfera w barze była już jak z horroru. Żona i brat rozmywali się w powietrzu, cały hotel zdawał się falować i zmieniać w oczach. Koniec imprezy, wrzasnąłem, co ich nieco wtrąciło z transu, wziąłem towarzystwo za łeb i na pięterko. Po drodze co dwa stopnie brat bekał przeraźliwie i krzyczał na cały The Royal Guesthouse "Kurwa jak tu pięknie", i znowu beeeeeeeeee.

O Wiszmu, o Sziwo, jakoś ich wciągnąłem do pokoi, nakryłem łeb prześcieradłem, uprzednio zaryglowawszy drzwi i spać. Hari kriszna hari rama, hari hari

Multimedia (1)
  • Wisznu, Sziwa i Brahma i The Royal Guesthouse